Microsoft Silverlight

Microsoft Silverlight Mac için

 • Ücretsiz
 • Türkçe dilinde
 • Version: 5.1.50907

Microsoft'un Adobe Air'e cevabı

Microsoft'un Silverlight'ı aslında Adobe Flash'a rakip olarak düşünülmüş olmasına rağmen, artık kendisi Abobe Web 2.0 platformu, Adobe Air ile rekabet ediyor.

Zor olan gerçek şu ki, Microsoft Silverlight zaten Adobe Air'in gerisinde kalıyor ve Mac üzerinde bir Microsoft ürünü için tipik bir durum. Genellikle Microsoft tarzında, yazılım devi, web dünyası Adobe Air gibi interaktif Web 2.0 platformlarına doğru ilerlerken Adobe Flash'ın yerini almayı hedefleyerek tekneyi kesinlikle kaçırdı.

Microsoft Silverlight, tarayıcınızda Silverlight tabanlı içeriği izlemenizi sağlayan hafif bir eklentidir. Firefox ve Safari dahil olmak üzere en önemli tarayıcılarla çalışır. Yüklemeden sonra tarayıcıyı yeniden başlatmaya yönelik bir komut istemi yoktur, ancak yüklemeyi yaptıktan sonra eriştiğim ilk Silverlight içeriği tarayıcısını çökerttiğinden bunu yapmanızı öneririm.

Microsoft Silverlight'ın en son sürümüne yönelik en önemli iyileştirmeler daha akıcı, DRM yönetimi ve tarayıcı dışı bir oynatıcıdır. Ancak, tarayıcı dışı tarayıcı, onu destekleyen geliştiricilere bağımlıdır ve henüz birkaç örnek vardır. Sorunsuz akış özelliği, geçmişte Silverlight'ı rahatsız eden birçok akış sorununu ortadan kaldıracaktır. Bant genişliğiniz 3Mbps'nin altına düşerse, videonuzun etkilenmemesi için sorunsuz akış başlar.

Microsoft Silverlight, yüksek çözünürlüklü videoyu iyi bir şekilde yayınlayabilir ve HD kalitesinde videoları destekleyebilir. Silverlight için içerik oluşturmak istiyorsanız, Expression Studio ve Visual Studio'ya ihtiyacınız olacak. Aslında, bu en son sürüm geliştiriciler için özellikle ilgi çekicidir çünkü 60 özelleştirilebilir kontrol, yeni düzen kapsayıcıları, sayfa yer imi için 'derin bağlantı', arama motoru optimizasyonu ve gelişmiş veri desteği ekler.

Ancak belirtiler, Microsoft'un web içeriğiyle ilgili savaşın çok daha keskin ve daha kararlı bir Adobe Air platformu tarafından kazanıldığını fark etti ve bu nedenle Silverlight'ı iş kullanıcıları için hedefliyor. Silverlight ana sayfası şunları söylüyor: 'Silverlight'ın işletmeniz için doğru olduğunu öğrenin'. Continental Havayolları gibi şirketlerin Microsoft Silverlight'ı rezervasyon sistemlerinde kullanmak için Microsoft'un kendi tarafının hangi tarafının tereyağlı olduğunu bildiğini gösterdiğini belirtti.

Microsoft Silverlight muhtemelen Web 2.0'a kadar tekneyi kaçırmış olsa da, Mac kullanıcılarının her zaman Flash'tan daha çok Silverlight ile içerik yayınlamayı tercih eden bazı web siteleri olacağından Mac'in bundan kaçınmasının bir yolu yoktur.

Kullanılabilir sürüm notu yok.

Değişiklikler

 • Kullanılabilir sürüm notu yok.

AVANTAJLAR

 • Hafif plug-in
 • Yüksek çözünürlük ve HD video akışı
 • Sorunsuz akış desteği

DEZAVANTAJLAR

 • Flash veya AAC içeriği için destek yok
 • Mac'de hataya eğilimli
 • Akışların başlaması biraz zaman alabilir

mac için Eklentiler ve Araçlar en fazla indirilenler

Microsoft Silverlight

İndir

Microsoft Silverlight 5.1.50907 Mac için

Microsoft Silverlight hakkında kullanıcı değerlendirmeleri

Eğer Microsoft Silverlight denediniz mi? Düşüncelerinizi bırakın siz olun!

Microsoft Silverlight için alternatifler

Uygulamaları Keşfetme

 • Adblock Plus for Safari

  Adblock Plus for Safari

×